Nová správa komentářů usnadní život youtuberům

Komentářů (0) YouTube

Minulý rok učinil Google zásadní (a pro mnohé stále kontroverzní) změnu v komentářích na YouTube v rámci boje proti spamu a nenávistným výkřikům a změnil dosavadní systém komentářů integrací Google+. Každý, kdo chce video komentovat, se nyní musí přihlásit přes svůj Google+ účet. Změna se nicméně dotkla i samotných tvůrců videí, pro které se proměnila správa komentářů.

YouTube nové komentáře

Zatímco dříve mohli youtubeři spravovat komentáře ze své schránky, s Google+ byl tento systém nahrazen upozorněními na komentáře. Nový systém však u tvůrců příliš nezabodoval a tento týden provedl Google změnu, která víceméně vrací starou podobu.

Z hlavní stránky pro komentáře (youtube.com/comments) tak je možné opět snadno komentáře mazat, nahlašovat je jako spam nebo zneužití, dát jim palec nahoru nebo kliknout na stránku se sledováním videa a odpovědět. Také lze rychle přepínat mezi schválenými komentáři, komentáři na schválení a těmi označené jako spam nebo zneužití.

V brzké době plánuje YouTube přinést také další novinky do komentářů, například odpovědi ve stejném řádku nebo možnost zobrazit celý text všech odpovědí najednou.