PewDiePie si nadále udržel prvenství na YouTube

Komentářů (0) YouTube

Švédský Let’s Play youtuber Felix Kjellberg, známý spíše pod přezdívkou PewDiePie, opět získal prvenství v počtu odběratelů na YouTube. V říjnu tohoto roku se poprvé vyšplhal na první místo a překonal doposud nesledovanější kanál americké dvojice Smosh s necelými dvanácti miliony odběratelů.

O dva měsíce později jej však překonal vlastní kanál portálu YouTube s názvem YouTube Spotlight. Během tohoto měsíce se ale Felixovi povedlo získat prvenství zpět. Jeho počet odběratelů, nebo-li „Bros“, jak je PewDiePie nazývá, aktuálně čítá skoro 19,2 milionů lidí zatímco YouTube Spotlight je přesně na devatenácti milionech.

Kjellberg v tomto roce také získal ocenění Guinessovy knihy rekordů za nejodebíranější kanál na YouTube. PewDiePie je také jeden z nejrychleji rostoucích kanálů na YouTube obecně, také díky partnerství s MCN Maker Studios. Felix Kjellberg je proslulý svým herním komentářem k hororovým indie hrám ačkoliv mezi jeho arzenálem je možné najít i řadu AAA titulů, jmenovitě hry The Last of Us nebo Beyond Two Souls. Nepravidelně také provozuje svůj vlog Friday With PewDiePie.