Youtube spustil nové komentáře prostřednictvím Google+

Komentářů (0) YouTube

Jak Google již dříve avizoval, komentáře na YouTube budou nově propojeny s Google+, čímž se mají zkvalitnit diskuze a zamezit nenávistným a rasistickým komentářům, které jsou důsledkem internetové anonymity. Kdo chce komentovat, musí se nyní přihlásit prostřednictvím svého Google+ účtu. Pokud chcete nový systém komentářů u svého účtu aktivovat, zde najdete postup.

Nová diskuze je mnohem dynamičtější. Jako první zobrazuje komentáře, které vás skutečně zajímají, na základě vašich kruhů Google+, hodnocení jednotlivých příspěvků nebo zda komentář pochází od známé osobnosti (například proslulého youtubera). Tento způsob zobrazení se dá změnit, aby byly zobrazovány komentáře chronologicky. Do komentářů se také automaticky přidávají příspěvky z Google+ odkazující na dané video.

SNP_D1591FFA41017B17205D3D1B86F8B2A5591C_3401146_en_v2

Moderování diskuze je také jednodušší pro tvůrce obsahu, kteří mohou využít dedikovaný nástroj pro moderaci. Ostatní mohou příspěvky nahlásit jako spam nebo jako zneužití.

Komentáře mají rovněž více možností, lze u nich například nastavit viditelnost (veřejné, vaše kruhy, …), navíc je lze i zveřejňovat jako samostatné příspěvky na Google+. Uživatelé mohou na takové příspěvky na sociální síti odpovídat, kde odpovědi se zobrazí i na YouTube pod vaším komentářem.

Co se týče formátování, komentáře nově podporují zjednodušený Markdown, písmo tak můžete měnit následovně: tučné* → tučné; _kurzíva_ → kurzíva; -přeškrtnuté- → přeškrtnuté. Do příspěvků lze přidávat i URL odkazy. Pokud se v psaní příspěvku přepíšete, není vytesán do kamene a lze jej upravit nebo rovnou smazat. Stejně tak lze zakázat možnost odpovědí na vaše příspěvky nebo si na ně alespoň nechat zasílat upozornění e-mailem nebo prostřednictvím oznámení ve službě Google+.

SNP_9595785DEF81C1981E8D59ED2886ADD6C04A_3525256_en_v4

Možnosti komentářů v mobilních aplikacích YouTube jsou v tuto chvíli omezené, nicméně všechny novinky postupně přibudou v aktualizacích pro iOS nebo Android.