YouTube bude pořádat vlastní udělování hudebních cen

Komentářů (0) YouTube

Videoportál YouTube oznámil, že uspořádá své první vlastní mezinárodní udělování hudebních cen YouTube Music Awards, které se bude konat 3. listopadu a celý devadesátiminutový galavečer bude také živě streamován právě na YouTube. V polovině tohoto měsíce bude zveřejněn seznam šesti oceňovaných kategorií. Nominace budou sbírány z dat od uživatelů YouTube a uživatelé také rozhodnou o vítězích.

Celou show budou doprovázet hudební vystoupení známých interpretů, mezi nimi zejména Lady Gaga, Eminem nebo Arcade Fire. Prolínat se budou s dalšími hudebními hvězdami, kteří získali svou slávu právě prostřednictvím YouTube. Patří sem například PSY, rekordman videoportálu s nejsledovanějším videm na světě (Gangnam Style), Lindsey Stirling kombinující housle s dubstepem nebo experimentální skupina CDZA.

„Plánujeme vytvořit noc, která bude především a tvorbě a kreativitě v duchu všech, co YouTube navštěvují. Budeme jak rozdávat ceny, tak tvořit živá videa. Celá noc by měla působit jako samotné video na YouTube“

– Spike Jonse, tvůrčí ředitel večera