YouTube integruje Google+ do komentářů k videím

Komentářů (0) YouTube

Komentáře na YouTube se k nelibosti tvůrcům videím a slušným diskutujícím stalo místem pro nenávistné vzkazy, urážky a spam. Anonymita přispěvatelů dovedla komentáře na videoportálu do bodu, kdy se zajímavé konverzace ztrácejí v mase nepřínosných vzkazů. To se však brzy změní.

YouTube zcela vymýtí anonymitu a propojí videoportál se sociální sítí Google+, která se postará o komentáře. Integrace komentářů se objevila například v blogovací síti Blogger, která také spadá pod Google, nicméně jejich využití není povinné. YouTube již nyní k přihlašování používá Google účet, se kterým se uživatelé přihlašují i do dalších služeb, například do Gmailu nebo právě do Google+. Přihlášení svým profilem na sociální síti bude na YouTube povinné a tím zmizí i anonymita, za kterou se skrývali autoři nenávistných komentářů a dalšího konverzačního odpadu.

Komentáře budou také přizpůsobené na míru. YouTube bude umět odhadnout, které konverzace jsou pro vás relevantní a každý uživatel tak může vidět zcela jiný konverzační obsah. Stejně jako v Gmailu budou konverzace řazeny do vláken, bude tak snadnější se v komentářích orientovat. Zveřejňování komentářů také převezme omezení z Google+ – můžete příspěvek sdílet se všemi na YouTube, ze sociální sítě Google+, pouze s vašimi kruhy nebo jen s vybranými lidmi. Nové nástroje pro tvůrce videí zase usnadní moderaci diskuze – komentáře můžou před zveřejněním podléhat schválení, bude možné blokovat určitá slova nebo vytvářet černé a bílé listiny uživatelů. Nové komentáře by se měly na YouTube objevit velice brzy.

Youtube komentare