5 YouTube kanálů pro fanoušky filmu

Komentářů (0) YouTube

Filmy má rád asi každý, ale skutečný fanoušek se nespokojí jen se shlédnutím jednotlivých snímků, ale zajímají ho také informace kolem natáčení, příběhy jednotlivých herců a režisérů, nepovedené záběry nebo chyby v příběhu. Právě pro ně jsou tu některé YouTube kanály, které rozšíří obzory o filmech nebo pobaví na účet nepovedených snímků.

VISO Trailers

Trailery by se daly považovat za samostatný filmový žánr, který dokáže i z průměrného filmu vytřískat zajímavý snímek na základě několikaminutové ukázky. Trailer zpravidla rozhodne, zda se na film podíváme či nikoliv. Na YouTube lze najít několik účtů, které se zveřejňováním trailerů na nejnovější filmy zabývají, největší z nich je však VISO Trailers, který se vyznačuje tím, že se zde nejnovější ukázky objeví velice rychle.

WatchMojo

 

Ačkoliv se tento YouTube kanál nezabývá výhradně filmy a seriály, najdete na něm stovky videí tykající se kinematografie. WatchMojo převážně publikuje žebříčky na konkrétní téma, například největší filmoví padouši, nejlepší sci-fi bitvy nebo nejzásadnější momenty Toma Cruise. Nová videa se objevují skoro každý den a kolikrát objevíte filmy, o kterých jste předtím neslyšeli, neb vás potěší, že se váš oblíbený snímek dostal do první desítky.

Screen Junkies

 

Tento kanál je pověstný zejména svými „upřímnými trailery“. Klipy jsou sestavené stejně, jako hollywoodské trailery, kde v několika minutách vypravěč hlubokým hlasem připomínající legendárního Dona Lafontaina humorným způsobem film představí a vypíchne velké množství jeho chyb, od špatného CGI po mizerné herecké výkony či režisérská selhání. Kromě trailerů vydávají Sceen Junkies také svou show, kde hlavní protagonista diskutuje s hosty nad tématy kolem aktuálních filmů.

CinemaSins

 

Žádný film není bez hříchu, tak zní motto tohoto YouTube kanálu, který hledá chyby v hollywoodských snímcích. V každém videu si CinemaSins vezmou na paškál jeden filmový trhák a postupně během několika minut poukáží zábavným způsobem na chyby, kterých se jeho tvůrci dopustili, ať už se jedná o trhliny ve scénáři, toporné výkony herců nebo zapomenuté kulisy na scéně. Zajímavý vás, jakých chyb se dopustil Nolan v Batmanovi nebo Whedon v Avengers? CinemaSins to vědí.

HISHE

 

HISHE neboli How It Should Have Ended poskytuje náhled na slavné filmy z nové perspektivy. V kreslených klipech ukazuje, jak by měly snímky správně skončit, kdyby například hlavní hrdinové jednali rozumně, uvážlivě a nebo ve filmech fungoval pravidla fyziky a biomechaniky. HISHE odpovídá na dotaz, co bychom dělali my, kdybychom se ocitli v situacích, jaké můžeme ve filmu vidět.