Nejvýdělečnější lidé na YouTube

Komentářů (0) YouTube

Na YouTube lze najít videoobsah všech možných žánrů, pro mnohé slouží jako způsob sebevyjádření a jsou i lidé, kteří si na něm postavili svou kariéru. Patří k nejsledovánějším kanálům na portálu a vydělávají díky reklamě, která je součástí YouTube více, než většina státních zaměstnanců, někteří v přepočtu i pět milionů korun ročně. A kteří to jsou?

Natalie Tran

Natalie patří k nejúspěšnějším australským videoblogerům s 1,3 miliony odběratelů. Není populární pouze u protinožců, ale celosvětově. Její videa jsou většinou monology před videokamerou, které se týkají běžných denních aktivit a různých rad do života, mnohdy se sarkastickým podtextem. Populární jsou zejména díky zábavnému podání této sympatické Australanky s asijskými rysy, mimo jiné i velice atraktivní.

The Young Turks

Kanál The Young Turks je živým důkazem, že i YouTube je vhodné místo pro žurnalistiku. Kanál je zaměřený převážně na politiku a aktuální dění v Americe ve světě. Hlavním hlasatelem je Cenk Uygur, který si získal popularitu zejména svým jedinečným vystupováním. The Young Turks dokázali, že YouTube může být domovem nejen pro hudební a komické klipy, ale i pro aktuální zpravodajství.

Smosh

Tato dvojice se poprvé dostala do povědomí svým videem z roku 2005 s patřičným názvem „Pokemon Theme Music Video“ (jednalo se parodii na hlavní znělku k seriálu), které se stalo nejvirálnějším klipem téhož roku. Později bylo na žádost Nintenda staženo. To však nezabránilo Anthonymu Padillovi and Ianovi Hecoxovi stát se nejpopulárnějším kanálem na YouTube (přes 11 milionů odběratelů), jehož obsahem jsou především různé hudební parodie i vlastní tvorba.

Mediocre Films

Za Mediocre Films stojí herec a tvůrce krátkých filmů Greg Benson. Jeho videa jsou většinou krátké komické klipy s humorným obsahem, kde si Greg nebere servítky, aby své publikum pobavil. Nejproslulejší jsou zejména jeho reportáže z Comic-Con, každoročního setkání fanoušků komiksů, kde vyzpovídá návštěvníky i známé celebrity, které se na setkání objevily. Kanál Mediocre Films patří mezi několik desítek nejsledovanějších na YouTube s více jak 800 000 odběrateli.

Shay Carl

Shay Carl Butler je další komik na YouTube, který když nenahrává videa, pracuje jako DJ v rádiu. Shay se ve svých videích ukazuje, jak je mužný, nebo předvádí různé skeče s rodinnými příslušníky, kteří na videích pracují společně s ním. Poskytuje tak náhled i do svého osobního života. Shay Carl má aktuálně přes milion odběratelů.

Fred

Teprve šestnáctiletý Alan Cruikshank vytvořil postavu šestileté postavy s výrazně pištivým hlasem, který se stal jedním z nejvýraznějších rysů jeho skečů, které většinou zahrnují Freda, jeho matku, kameru, dívku snů Judy a trápiče Kevina. Postava Freda se stala natolik populární, že o ní televizní kanál Nickelodeon natočil film. Tento teenager si za rok vydělá něco kolem dvou milionů korun a pyšní se více jak dvěma miliony odběratelů.

Ryan Higa

Ryan Higa alias Nigahiga se stal takřka ze dne na den internetovou hvězdou díky jeho videím „How to Be a Ninja“ (Jak se stát ninjou) a „How to Be a Gangster“ (Jak se stát gangsterem). Ryan pravidelně točí komické skeče na různá témata, které vyhledávají zejména mladí lidé, kteří se chtějí pořádně zasmát. Nigahiga má na kontě devět a čtvrt milionu odběratelů, což z něj dělá pátého nejsledovanějšího youtubera vůbec.

Philip DeFranco

Ačkoliv jeho skutečné jméno je Philip Franchini, všichni ho znají pod jeho uměleckým jménem Philip DeFranco. Populární je zejména pro svůj pořád „The Philip DeFranco Show“ ve kterém většinou diskutuje nad aktuálními událostmi, drby ze světa celebrit, prostě vším, co mu zrovna přijde pod ruku. Philip má vždy velice jasný názor na dané téma a je zábavné ho pozorovat, jak si s ničím nebere servítky.

Ray William Johnson

Ray William Johnson je další vlogger, jehož popularita začala prudce stoupat v roce 2010. Dvakrát týdně recenzuje virální videa a jeho skladba klipů se velmi podobá Philipovi DeFrancovi – rychlé tempo, rychlé prostřihy. Tento mladý Američan s více jak 9,5 miliony odběratelů si přijde v přepočtu až na pět milionů ročně. To není špatné na dva dny před kamerou týdně, že?

The Annoying Orange

The Annoying Orange, neboli otravný pomeranč, je dílo Danea Boedigheimera, který dokázal z obyčejného ovoce vytvořit zábavný seriál. Děj se většinou odehrává v kuchyňském prostředí, v hlavní roli zde vystupuje otravný pomeranč, který svými vtípky a slovními hříčkami otravuje všechno ostatní ovoce a zeleninu okolo. Každý díl většinou končí „vraždou“ některého z účastníků kuchyňským nožem nebo mixérem, jak už to tak se skutečným ovocem bývá.

Shane Dawson

Posledním v žebříčku je Shane Dawson, který si však ze všech youtuberů přijde na nejlepší plat. Shane je talentovaný herec a muzikant. Má se také za dobrého komika, jeho klipy se zpravidla skládají z krátkých skečů s různými absurdními tématy. Dokáže také skvěle napodobovat hudebníky i smyšlené postavy. Jeden z jeho nejpopulárnějších seriálů se nazývá „Ask Shane“ (Zeptejte se Shanea), kde Dawson odpovídá na dotazy diváků.