Content ID

2 komentáře YouTube

Zpenežujte, sledujte a blokujte pirátské kopie vašeho obsahu na celém YouTube. Vše automaticky a zdarma pomocí funkce Content ID.

YouTube vytvořil pokročilou sadu zásad pro autorská práva a nástrojů správy obsahu s cílem poskytnout držitelům autorských práv kontrolu nad jejich obsahem.

Jak to funguje v praxi a může Vám to pomoci můžete vidět zase na tomto vtipném prezentačním videu

Na tomto videu zase uvidíte jak to funguje technicky

 

Systém neboli funkce Content ID je nejmodernější technologie YouTube umožňují vlastníkům autorských práv:

Identifikovat videa nahraná uživateli, která jsou zcela NEBO částečně tvořena jejich materiálem, a předem si vybrat, jak má být s takovými videi po jejich nalezení naloženo: vydělat na nich peníze, získat o nich statistické informace nebo je zablokovat. Záleží na vás.

Jak funguje systém Content ID?

Držitelé práv doručí společnosti YouTube nebo prostřednictvím MCN referenční soubory obsahu, který vlastní (pouze soubory se zvukem nebo video), metadata, která popisují jejich obsah, a zásady, ve kterých uvedou, co má s nimi YouTube provést, když najdeme shodu. Videa nahraná na YouTube se potom automaticky porovnávají s těmito referenčními soubory.

Technologie automaticky identifikuje váš obsah a uplatní vámi preferovanou zásadu: zpeněžit, sledovat nebo blokovat.

Proč používat systém Content ID?

Vydělejte peníze.

Interakce s fanoušky. Udělejte ze svých příznivců obchodníky a distributory vašeho obsahu a zároveň je nechte pracovat s jejich oblíbeným obsahem.

Zabraňte porušování autorských práv. Poučte své příznivce o preferencích týkajících se autorských práv a zamezte užití vašeho obsahu bez povolení.

Plně automatizováno. Po dokončení nastavení bude systém Content ID identifikovat videa YouTube, vznášet na ně nároky a používat na ně zásady automaticky za vás.

Data o trhu. Přistupujte k snímkům svého profilu obsahu na YouTube kdykoliv. Okamžitě uvidíte, jak si vaše videa vedou, jak vydělávají, či zda nejsou blokována.

Kdo by systém Content ID neměl používat?

Tento program je určen držitelům výlučných autorských práv, jejichž obsah je na YouTube komunitou uživatelů často nahráván. Pokud nikdo nenahrává obsah, který vlastníte, pak tento program nepotřebujete. Pro vlastníky obsahu, kteří potřebují provádět správu obsahu jen občas, nebo hledají jednodušší řešení, budou vhodnější jiné nástroje pro autorská práva ve službě YouTube.

Zjednodušene, aktivace Content ID v nastavení videa znamená, že pokud někdo nahraje vaše video (tj. systém najde shodu audio nebo video), lze nastavit, co se s touto kopií na cizím kanále má dít.

Jsou 3 možnosti:

Zpeněžit: YouTube začne před tímto videem zobrazovat reklamu a ta se bude přičítat na váš účet.

Toto je zatím nejvýhodnější především pro kapely a filmaře, jejichž klipy se hodně stahují a kopírují na jíné kanály.

Blokovat: Video bude na cizím kanále blokováno. Tudíž zůstane pouze a výhradně na vašem kanále.

Toto nastavení je nejvýhodnější pokud nechcete aby někdo šířil nekvalitní kopie vašeho obsahu a chcete, aby divák pro váš obsah chodil pouze na váš kanál.

Sledovat: Díky Content ID budete mít pouze přehled o tom, kde všude se nacházejí kopie vaší tvorby, a kolik mají shlédnutí.

Toto nastavení využijete pokud nechcete před videem na cizím kanále zobrazovat reklamu a ani jej blokovat.