Hvězdy YouTube: PewDiePie

Komentář (1) YouTube

Je mu teprve 23 let a už je jednou z největších hvězd na YouTube. Řeč je o Švédovi Felixovi Arvid Ulf Kjellbergovi, který je spíše známý pod přezdívkou PewDiePie. Felix je komentátor počítačových her a svá videa začal nahrávat na YouTube v roce 2009. Ačkoliv se mezi jeho arzenálem objevují různé hry, zejména nezávislé tituly, PewDiePie je nejvíce známý komentováním her z hororového žánru.

Pewdie-pewdiepie-32617717-960-640

Nejproslulejší jsou zejména jeho videa z hraní Amnesia: The Dark Descent, Walking Dead nebo nedávno přidané The Last of Us. Felixův kanál se zaměřuje především na jeho komentář i reakce, které snímá kamerou a připojuje je k videům ve loženém okně. Humorné hlášky, charismatický projev i komické výrazy jsou jeho charakteristickými rysy.

 

Kanál PewDiePie je jeden z nejrychleji rostoucích v dějinách YouTube. Do června minulého roku se Felixovi podařilo získat milion odběratelů, dvou milionů dosáhl o dva měsíce později. V dubnu roku 2013 už jeho počet odběratelů dosahoval šesti milionů a k dnešnímu čítá kolem přes 10 milionů lidí, což z Felixe dělá druhý největší kanál na celém YouTube, v těsném závěsu za Smoosh a zároveň nejsledovanější kanál s necelými 50 miliony shlédnutími týdně. Svých diváků si náležitě váží a nazývá je armádou bratrů (Bro Army),  v každém videu je náležitě pozdraví a video doplní vždy o nějaký fanart.

 

Felix je youtuberem na 100 %, kvůli své kariéře přerušil studium vysoké školy ve Švédsku a odstěhoval se do  Itálie za svou přítelkyní (také velice populární osobností na YouTube s více jak milionem sledujících), se kterou aktuálně žije ve Velké Británii.